A HELYTELEN TÁPLÁLKOZÁS ÉS A BETEGSÉGEK KIALAKULÁSA
A helytelen táplálkozás hatására megbomlik szervezetünk természetes egyensúlya, ezzel táptalajt nyitva a különböző betegségek kialakulásának. A megbomlott egyensúly eleinte csak fáradttá, kedvetlenné, szétszórttá tesz bennünket. Ám ha e jeleket figyelmen kívül hagyva folytatjuk korábbi életmódunkat, szervezetünk határozottabb eszközökhöz folyamodik. Növekvő mértékben különböző testi panaszok, allergiák és látszólag megmagyarázhatatlan eredetű fájdalmak alakulnak ki, míg végül klinikailag is diagnosztizálható betegség lesz a testünkkel való méltatlan bánásmód eredménye.
Napjaink agyon hő kezelt, tartósított, színezett élelmiszerei magas kalóriaértékük mellett sem képesek létfontosságú tápanyagokat a szervezetünkbe juttatni, így egyre többet kényszerülünk enni belőlük miközben egyre súlyosabb hiánybetegségek és anyagcsere zavarok alakulhatnak ki. A túlterhelt emésztőrendszer nem képes megbirkózni ezekkel a táplálékokkal, így a felszaporodó méreganyagokat testzsír formájában köti meg. E folyamat hatására modern társadalmunk lassan a “túltáplált éhezők” társadalma lesz.
Túl sok savas vegyhatású étel fogyasztásával a szervezet elsavasodik.
Melyek a túlsavasodás tünetei ?
-
levertség,
-
fáradtság,
-
alvászavar
-
idegesség,
-
ingerlékenység,
-
csökkent teljesítő képesség
-
koncentrációs készség csökkenése
-
ízületi panaszok,
-
gyakori izomgörcsök
-
gyakori fejfájás
-
gyomorégés
-
lepedékes nyelv
-
a bőr sápadt, fehéres, nedves, hideg
-
a haj fénytelen, hullik, kopaszodik, száraz vagy gyorsan zsírosodik
-
a körmökön hosszanti megvastagodás látható
-
a szem inhártyája sárgás, esetleg állandó kötőhártya gyulladás áll fenn
A szervezet túlsavasodása esetén az alábbiakat kellene betartanunk:
-
Ha esténként csak könnyű ételeket fogyasztunk, és este 6 óra után már nem eszünk, máris sokat tettünk a savasodás megakadályozásáért. A gyomorműködés éjszaka renyhévé válik, és a fel nem dolgozott ételmaradékok erjedni kezdenek, ami elősegíti a savasodást. Mindenképpen kerüljük a cukrokat, édességeket.
-
Igyunk sokat, hogy jó legyen a keringés: naponta 2,5 l folyadékot. (Figyelem, a kávé, üdítők és az alkohol savassá tesz !)Ne igyunk szénsavas italokat, hogy a szervezet újra visszazökkenjen egyensúlyába.
-
Hetente 1-2 alkalommal alaposan izzadjunk ki (szauna, sport)
-
Naponta 10 percet szánjunk a stresszoldásra (zene, séta a parkban), segítségünkre lehet a meditáció, relaxálás,esetleg egy meleg, illóolajos fürdő.Egy 2-3 hetes gyógytea kúra mindenképpen javasolt.
-
Étkezésünkben inkább a lúgosító étkek domináljanak.
Jákváry Anita
|